Suarez debitovao u ubjedljivoj pobjedi Barse

8sua
B
arselona je večeras protiv meksičkog Leona u okviru "Trofeja Gamper" na "Kamp Nou" predstavila tim za narednu sezonu. Katalonci su slavili sa ubjedljivih 6:0, a meč su obilježili Nejmar koji je postigao dva gola i upisao asistenciju i Luis Suarez koji je debitovao i dobio najglasnije aplauze. Urugvajac je u 77. minutu ušao u igru umjesto Rafinje.

Ipak, urugvajski reprezentativac je večeras bio pomalo u sjenci fenomenalnog Nejmara koji je najavio odličnu sezonu.

Barselona je povela već u trećem minutu preko Lionela Mesija nakon asistencije Nejmara sa lijeve strane. Već u 12. Minutu bilo je 2:0 – Nejmar je zatresao mrežu, a minut prije kraja poluvremena postigao je drugi gol.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio supertalentovani Munir El Hadadi koji je pogodio u u 55. i 78. Minutu. Onda je uslijedio pomenuti ulazak Suareza u igru i erupcija oduševljenja.

Tačku na ubjeljivu pobjedu Barse stavio je Sandro Ramirez četiri minuta prije kraja.