Liverpul krenuo sa pobjedom, Sterling blistao

1708sterling
U
prvom nedjeljnom meču prvog kola Premijer lige Liverpul je nakon mnogo muke savladao Sautempton 2:1. Blistao je Rahim Sterling koji je postigao prvi i asistirao kod pobjedničkog gola Danijela Staridža.

Liverpul je poveo u 23. minutu. Tadić je izgubio loptu na sredini terena, Henderson je dugom loptom pronašao Rahima Sterlinga. Brzonogi napadač Liverpula je pobjegao defanzvicima Sautemptona i rutinski pogodio za prednost "redsa. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Početak drugog poluvremena protekao je u znaku gostiju sa juga, za šta su nagrađeni u 55. minutu.

Dušan Tadić je fenomenalno petom proigrao beka Klajna koji je utrčao i zakucao loptu pod prečku - 1:1.

Potom je Stiven Dejvis imao zicer za preokret, šansu je imao i Klajn, ali njegov novi pokušaj je bio izblokiran.

Liverpul se u finišu trgao, preuzeo inicijativu i poslije jednog napada i centaršuta Strelinga sa desne strane Danijel Staridž sa par metara šalje loptu u mrežu.

U nadoknadi vremena, Sautempton je imao dvije gol šanse u jednom napadu. Prvo je Minjole šut Šniderlina odbio do prečke, da bi potom Šejn Long, koji je zamijenio Tadića, glavom sa nekoliko metara promašio čitav gol.