SUPERKUP EVROPE: Šou Ronalda u pobjedi Reala!

ronaldoooo12
R
eal Madrid je osvojio prvi trofej u sezoni zahvaljujući Kristijanu Ronaldu. Ronaldo je bio dvostruki strijelac u pobjedi Reala protiv Sevilje u Superkupu Evrope.

Real je nadigrao Sevilju u Kardifu u zanimljivom meču. Madriđani su uglavnom kontrolisali meč tokom svih 90 minuta, a Ronaldo je na sjajan način otvorio sezonu.

Real je prvu veliku priliku imao u 25. minutu, kada je Benzema pronašao Ronalda u šesnaestercu, a ovaj je snažno tukao, ali je golman Sevilje odlično intervenisao.

Ipak, pet minuta kasnije Ronaldo je bio precizan. Ronaldo je pronašao Bejla na lijevoj strani, ovaj je uputio oštar centaršut, a Portugalac se sjajno snašao i pogodio mrežu Sevilje.

real12ronaldooo

Sevilja je najbolju priliku imala u 34. minutu, kada je Kasiljas odbranio Karikov šut sa pet metara.

Na drugi gol čekalo se do 49. minuta. Benzema je asistirao Ronaldu, koji je snažnim udarcem iskosa sa lijeve strane pogodio za konačnih 2:0.

Od starta u timu Reala bili su Hames Rodrigez i Toni Kros. Rodrigez nije opravdao očekivanja, dok je Kros već u prvoj zvaničnoj utakmici pokazao da će biti veliko pojačanje za Real.

Real Madrid - Sevilja 2:0 (1:0) - Ronaldo 30, 49.