Povreda Drogbe u pobjedi Čelsija

drogba1108
D
idije Drogba
zbog povrede je napustio teren nakon samo pola sata prijateljske utakmice protiv Ferencvaroša, koju je Čelsi riješio u svoju korist, preokretom 2:1, prenose sportski portali.

To je prvi put da se Drogba našao među startnih 11 od kako se vratio u redove "plavaca", a nedugo nakon što je Zoltan Gera donio prednost Mađarima, požalio se na bol u skočnom zglobu, nakon čega je odmah zamijenjen.

Za sada nema informacija koliko će sjajni napadač iz Obale Slonovače odsustvovati sa terena.

Čelsi je u drugom poluvremenu uspio da preokrene, izjednačio je Ramireš u petom minutu nastavka, a gol za trijumf postigao je Fabregas u 81. minutu.

Dok se Drogba ne oporavi, Žoze Murinjo će se morati osloniti na Dijega Koštu i Fernanda Toresa, koji odavno ne igra na vrhunskom nivou.

Za Čelsi su protiv Ferencvaroša nastupili Čeh (od 45. Švarcer), Asplikueta (od 66 Mozes), Zuma, Kristensen (od 45. Kejhil), Filipe Luis (od 45. Ivanović), Ramires (od 60. Azar), Mikel (od 60. Matić), Širle (od 45. Salah), Vilijan (od 45. Fabregas), Tores (od 45. Dijego Košta), Drogba (od 28. Oskar, od 78. Ake).