Projekat, kako je naglašeno ,realizuju EPCG i centar Slovačke asocijacije za spoljnu politiku uz finansijsku podršku delegacije EU u Crnoj Gori i Slovak Aid-a uz učešće Vlade i Skupštine Crne Gore.
Radna grupa jedan – pravosuđe i temeljna prava održala je četvrtu sesiju na temu „Etički kodeksi kao mehanizam kontrole rada sudija i tužilaca“ i tom prilikom je usvojeno pet preporuka.
Radna grupa dva – Pravda sloboda i bezbjednost bavila se fniansijskim istragama u predmetu organizovanog kriminala i korupcije i tom prilikom je usvojeno takođe pet preporuka.
Ostale četiri radne grupe su se bavile poljoprivredom, bezbjednošću hrane, fitosanitarnom politikom, ribarstvom kao i zaštitom životne sredine.
Radne grupe su takođe razmatrale teme Konkurencije kao i zaštite potrošača i zdravlja. Pored pomenutih 10 preporuka usvojeno je još 24 preporuke vezano zaove četiri radne grupe.
- Ove preporuke pomažu da se na što bolji način implementiraju reforme koje zahtjevaju integracije u EU zadovoljavajući pri tom interese građana i države Crne Gore. Kao što je već navedeno usvojene su 34 preporuke koje se tiču veoma aktuelnih tema u pregovorima Crne Gore sa EU. Tom prilikom pokušali smo da spojimo ono što je stanje u Crnoj Gori i iskustva država članica EU koje su bliske nama – poručio je Radulović.