Vaterpolo

EP: Remi Crne Gore i Italije, o polufinalisti u poneđeljak!

VaterpoloSelekcija15.07
Remi vaterpolista Crne Gore i Italije! U derbiju grupe i meču četvrtog kola grupe A, vidjeli smo izuzetno napornu, tešku utakmicu, sa jakim odbranama, lošom realizacijom igrača više, i nekoliko sudijskih grešaka na štetu ''ajkula''. Ali, na kraju 6:6, ostaje isto stanje na tabeli, obje selekcije imaju isti skor, tako da ćemo putnika u polufinale dobiti u posljednjem kolu, kada Italijane čeka duel sa Grcima, a mi igramo sa Gruzijom.

U prvoj četvrtini, tri puta su Italijani imali igrača više za kratko vrijeme, sva tri puta smo se odbranili, ali je na minut ipo do kraja četvrtine, Ivović napravio faul u napadu, Veloto je bio sam ispred Radića i pogodio za 0:1. Radić je, prije toga dva puta sjajno intervenisao. Mi nijesmo iskoristili igrača više dva puta, na drugoj strani Di Fulvio je pogodio za 0:2.

Odlično smo se branili sa igračem manje, ali napad nije funkcionisao, Radić je još jednom sjajno intervenisao i spriječio Italijane da odu na plus tri. Jako loša realizacija Crne Gore sa igračem više iz pet pokušaja bez gola, ali srećom odlično smo se branili. I napokon, na dvije sekunde od pauze, Mlađan se iskupio za kiks iz pretposljednjg napada, i pogodio za 1:2.

Galo je otvorio treću dionicu golom sa velike udaljenosti, brzo smo se odbranili sa igračem manje (u tom trenutku fantastičnih 8/0), a onda je Jokić smanjio na 2:3. Sredinom treće četvrtine, napokon smo iskoristili, iz šestog pokušaja igrača više i preko kapitena Nikola Janovića izjednačili. Uzvratili su i Italijani, iz 11 pokušaja sa igračem više pogodio je Fondeli, ali ubrzo ista situacija na drugoj strani, ovaj put Ivović sjajno za 4:4, što je bio i rezultat pred posljednju dionicu.

Uspjeli smo da preokrenemo sjajnim udarcem Ivovića, ali su brzo izjednačili ''azuri'' preko Fondelija. Kao što se očekivalo, sudije su u finišu ''dodale gasa'', to je iskoristio Fondeli da sa igračem više (14 puta), pogodi na 45 sekundi do kraja za 5:6. Ipak, jači i od sudija, Nikola Janović, igrač više i gol za remi Crne Gore i Italije. Odlučivaće gol razlika, Italija ima +22, a Crna Gora +18, stim što ''ajkule'' u posljednjem kolu igraju sa Gruzijom, i očekuje se ubjedljiva pobjeda, dovoljna za prvo mjesto.

Bazen: ''Alfred Hajoš'' Budimpešta

Crna Gora – Italija 6:6 (0:2, 1:0, 3:2, 2:2)

Igrač više: Crna Gora 11 (4), Italija 14 (2)

Peterci: Crna Gora 0 (0), Italija 0 (0)

Crna Gora: Radić (7 odbrana), Draško Brguljan, Pasković, Petrović, Darko Brguljan, Čučković, M. Janović 1, N. Janović 2, Ivović 2, Mišić, Klikovac, Jokić 1, Šćepanović.

Italija: Tempesti (5 odbrana), Di Fulvio 1, Veloto 1, Filjoli, Đorđeti, Fondeli 3, Đakopo, Galo 1, Figari, Luongo, Aikardi, Baraldi, Del Lungo.

Sudije: Radoslav Korižna (Poljska), Matan Švarc (Izrael)