Policijski krim-tehničari po naredbi tužilaštva došli su da uzmu parafinsku rukavicu od Stanišića, međutim, on je to ponovo odbio da uradi. Kada su to pokušali da urade na silu ispriječio se ljekar Maraš, koji je kazao da se pacijentu iz zdrastvenih razloga, odnosno zbog povrede vene na nozi, ne može prisilno uzeti parafinska rukavica, jer bi u tom slučaju moglo dođi do povrede već oštećene vene i iskrvavljenja.
Osim ovog problema policija kuburi i sa prikupljanjem ostalih dokaza u ovom slučaju, zbog čega je i Boban Laković, za kojeg su inspektori podgoričkog Centra bezbjednosti bili ubijeđeni da je vinovnik pucnjave, morao biti pušten nakon saslušanja.
Tužilac u nedostatku dokaza nije imao osnov da mu odredi pritvor. Laković, koji se krio od policije nekoliko dana, pred inspektorima je naveo da navodno nije bio na mjestu pucnjave u vrijeme kada se dešavala i da nije pucao na Stanišića iz crnog "BMW"-a u pokretu.
I sam Gile Stanišić, kao i ostali svjedoci njegov brat Vidoje i prijatelji koji su saslušani tokom postupka, policiji nijesu mogli saopštiti identitet osobe koja je pucala na njih uz tvrdnju da ga nijesu dobro vidjeli i da se sve desilo na brzinu.
Parafinska rukavica inače se primjenjuje tako da se osumnjičenome izuzme silikonski odljevak ruke, a u laboratoriju se s unutrašnje strane nakapa reagens koji zatim reaguje u kombinaciji s nitratom iz baruta. Međutim, ovaj metoda i nije najpouzdaniji jer čestice nitrata ne nalaze se samo u barutu nego i u pivu, pepelu, kremi za ruke, vještačkom đubrivu, pa je nemoguće s potpunom sigurnošću utvrditi kojeg je porijekla nitrat koji je izazvao reakciju.