Vaterpolo

SL: Crna Gora poražena od Mađarske, ''ajkule'' igraju za bronzu!

CGSrbija17.06
C
rnogorski vaterpolisti nijesu uspjeli da se plasiraju u finale Svjetske lige – ‘’ajkule’’ su u polufinalu poražene od favorizovane Mađarske 10:8, pa će se sjutra u isto vrijeme boriti za bronzanu medalju. Ponovo je bila slaba realizacija igrača više, samo 3 od 9, ali u dosta oslabljenom sastavu nijesmo mogli više protiv veoma jakih Mađara.

Meč smo otvorili na najbolji mogući način, odličan, precizan udarac Čučkovića, ali je Madaraš, nakon što smo se odbranili sa igračem manje, poravnao na 1:1. Isti igrač preokrenuo je rezultat, da bi nakon nesporazuma naših vaterpolista Tot iz kontre pogodio za 1:3. Brzo smo smanjili preko Janovića koji je bio precizan sa peterca, a to je bio i rezultat prve četvrtine.

I drugu četvrtinu smo otvorili pogotkom, nakon sjajne akcije, Pasković je pronašao Darka Brguljana koji je poravnao na 3:3. Anđal je iskoristio igrača više za novo vođstvo. U posljednjem minute imali smo igrača više za izjednačenje, ali je Petrović pogodio stativu. Na drugoj strain, Erdelji je na pravi način iskoristio igrača vieš, pa smo na pauzu otišli sa dva gola minusa 3:5.

Kao i u prve dvije, i treću dionicu smo otvorili golom, sada je Pasković sjajno isplivao, i pogodio za 4:5. Nakon još jedne odlične odbrane, došao je odličan napad, krunisan golom Mlađana Janovića sa peterca, 5:5. Bili smo blizu još jedne dobre odbrane, ali je Danijel Varga bio uspješniji za novo vođstvo Mađara. Još jednom nijesmo iskoristili igrača više, krajem četvrtine imali smo 5-0 realizaciju, što je znatno bolje kod Mađara, koji su preko Hošnjanskog stigli do dva gola prednosti. Konačno smo na minut do kraja iskoristili prednost igrača više, tačnije Draško Brguljan, ali je istom mjerom uzvratio Erdelji za 6:8.Sada je Toni Petrović iskoristio igrača više i smanjio, ali ponovo je Erdelji bio koban za nas, pa je treće četvrtina završena prednošću Mađara 9:7.

Na startu posljednjih osam minuta imali smo peterac da smanjimo na gol zaostatka, ali sada Mlađan Janović nije bio uspješan. Za razliku od njega, Deneš Varga je bio precizan, za 7:10. Do kraja meča Klikovac je samo uspio da smanji na konačnih 8:10.

Crna Gora – Mađarska 8:10 (2:3, 1:2, 4:4, 1:1)

Igrač više: Crna Gora 9 (3), Mađarska 9 (4), Peterci: Crna Gora 3 (2), Mađarska 1 (1)

Crna Gora: Radić, Draško Brguljan 1, Pasković 1, Petrović 1, Darko Brguljan 1, Drašković, M. Janović 2, Čučković 1, Sarić, Murišić, Klikovac 1, Jokić.

Mađarska: Nađ, Deker, Gor-Nađ, Madaraš 2, Erdelji 3, Vamoš, Hošnjanski 1, Anđal 1, Sivoš, Danijel Varga 1, Deneš Varga 1, Tot 1, Harai.