Vaterpolo

SL: Težak poraz vaterpolista od Srbije

CGSrbija17.06
U
bjedljiv poraz crnogorskih vaterpolista u drugom kolu grupe B finalnog turnira Svjetske lige u Dubaiju – ''ajkule'' nijesu odigrale na očekivanom nivou, pa je Srbija lako stigla do druge pobjede na takmičenju, slavivši 14:5.

Srbija je imala prednost od 8:0, a podatak da smo prvi gol postigli tek sredinom treće četvrtine dovoljno govori sve. U dva navrata imali smo i deset golova minusa (12:2 i 14:4).

U našoj selekciji po jednom u listu strijelaca upisali su se Pasković, Petrović, Darko Brguljan, Mlađan janović i Čučković. Najbolji kod Srba bio je Mandić sa pet golova. U drugom meču naše grupe Brazil je dobio Kinu 12:9. U grupi B Mađarska je dobila Kanadu 10:3. U srijedu Crna Gora će igrati sa Kinom od 16 sati i 30 minuta.

Crna Gora – Srbija 14:5 (3:0, 2:0, 5:1, 4:4)

Igrač više: Crna Gora 7 (2), Srbija 4 (3), Peterci: Crna Gora 0 (0), Srbija 0 (0)

Crna Gora: Radić, Šćepanović, Draško Brguljan, Pasković 1, Petrović 1, Darko Brguljan 1, Drašković, M. Janović 1, Čučković 1, Sarić, Murišić, Klikovac, Jokić.

Srbija: G. Pijetlović, Mandić 5, Gocić, Ranđelović 1, Ćuk 1, D. Pijetlović 3, Nikić 1, Marković, Rađen, Filipović 1, Prlainović, S. Mitrović 2, B. Mitrović.