Fred07.06.14
O
sim Brazila, u pripremnim utakmicama za prvenstvo svijeta pobjede su u petak ostvarile reprezentacije Rusije i Njemačke.

Njemačka je bila ubjedljiva protiv Jermenije rezultatom 6:1, iako na poluvremenu nije bilo golova. Međutim, ova pobjeda mogla bi mnogo skupo da košta ekipu Joakima Leva, pošto se Marko Rojs povrijedio u 43. minutu kada je strahovito iskrenuo zglob.

Osim ovog događaja utakmicu je obeležio i Miroslav Klose koji je pogotkom u 76. minutu postao najbolji strijelac u istoriji 'pancera'. On je postigao 69. Gol u nacionalnom dresu, čime je iza sebe ostavio legendarnog Gerda Milera. Osim Klosea u listu strijelaca dva puta se upisao Gece u finišu meča, dok su po jednom mrežu zatresli Širle, Podolski i Hovedes. Jedini gol za Jermeniju delo je Mkitarijana sa penala.