Subjekti revizije koji nijesu poslali svoj izvještaj o ispunjavanju preporuka su opština Bijelo Polje, Agencija za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama, Socijalni savjet, Ministarstvo za ljudska i manjinska prava, Ministarstvo finansija i Uprava za imovinu. Ovi subjekti revizije su u prethodnoj godini bili predmet revizije, i u objavljenim izvještajima, DRI ih je obavezala da u određenom roku podnesu izvještaj što su učinile da sprovedu preprouke i isprave uočene nepravilnosti.
-Rokovi u kojima je trebalo dostaviti izvještaj DRI su za sve ove subjekte revizije odavno prošli, za neke i za više od pola godine. Posebno je zabrinjavajuće što se među institucijama koje nisu ispoštovale ovu obavezu nalazi i Ministarstvo finansija, koje bi svojim odnosom prema DRI moralo dati primjer ostalim potrošačkim jedinicama- istakao je Sošić.
Kako je zaključio, podaci ne ulivaju povjerenje da je rad DRI ozbiljno shvaćen od strane subjekata revizije.
-Pozivamo nadležni skupštinski Odbor za ekonomiju, finansije i budžet da se pozabavi ovim pitanjem i izvrši pritisak na pomenute institucije i time doprinese da rad DRI ima uticaja, odnosno, da se poveća zakonitost i isprave problemi u radu subjekata revizije. U narednom periodu, Institut alternativa će istraživati da li i na koji način subjekti revizije sprovode preporuke DRI, u okviru projekta koji je podržala Ambasada Kraljevine Norveške. Projekat pod nazivom “Zajedno ka odgovornosti – jačanje uticaja državne revizije u Crnoj Gori” sprovodićemo u narednih godinu dana, a pored analiza sprovođenja preporuka DRI, njegove komponente su i jačanje veze DRI sa Skupštinom Crne Gore, organizacijama civilnog društva i internim revizorima u javnom sektoru- najavio je Sošić.