EP kalifiakcije: Odbojkašice poražene od Češke

ODbojkaskaLopta
Ž
enska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Madridu od Češke 3:0 (25:14, 25:20 i 25:21), u utakmici drugog kola druge runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

To je prvi poraz crnogorskih odbojkašica u C grupi, nakon jučerašnjeg startnog trijumfa protiv domaćina, Španije 3:1. Češka, koja je juče bila bolja od Slovenije, do druge pobjede došla je nakon 76 minuta igre.

U drugom meču C grupe, u 17 sati i 30 minuta, sastaće se Španija i Slovenija. Crna Gora će u trećem kolu, sjutra u 15 sati, igraće sa Slovenijom. Drugi turnir na programu je od 30. maja do 1. juna u Plzenu.

Prema propozicijama, najuspješnija selekcija, nakon dva turnira i šest odigranih kola, izboriće plasman na šampionat, dok će drugoplasirana igrati baraž.