Raonić u polufinalu Rima!

milos_raonic1605
K
anadski teniser Miloš Raonić prvi je polufinalista Mastersa u Rimu. Raonić je do plasmana među četiri stigao nakon pobjede protiv Šardija 6:3, 5:7, 6:2.

Raonić je zamalo odigrao savršen meč protiv Šardija, ali ga ni veliki pad u finišu drugog seta nije poremetio da dođe do velikog uspjeha na šljaci. Raonić je odlično otvorio meč. U prvom setu je kontrolisao dešavanja i brejkom prednosti lako je srušio Šardija 6:3.

Sličan scenario nagovještavao je i drugi dio meča.

Raonić rano pravi brejk i čuva tu prednost sve do osmog gejma. Pri rezultatu 4:3 Miloš je vezao nekoliko grešaka i dozvolio je Francuzu brejk. Nije se Šardi na tome zaustavio, počeo je da servira odlično ali i kod rezultata 6:5 dođe do set lopte koju je realizovao pa je nakon novog brejka slavio 7:5.

Ni tako izgubljen, gotovo poklonjen, drugi set nije poremetio Miloša. Da ima izuzetnu mogućnost da za sobom ostavi i brzo zaboravi sve loše stvari pokazao je u setu odluke kada je sa duplim brejkom i 6:2 stigao do trijumfa pa sada čeka Ferera ili Đokovića.