Istakao je da bi država trebalo da formira sopstveni sindikat „pošto je puno onih koji kidišu na nju, a oni koji je brane čine to nevješto“.
-Mislim da je parlament postao institut koji se bavi svim i svačim, između ostalog stavio se i u funkciju sindikata. Poručujem radnicima da se malo po malo stave u funkciju političkih partija, što je praksa u Engleskoj i zemljama okruženja, gdje sindikati imaju svoje autentične predstavnike koji štite njihova prava. Za razliku od svih ostalih država, u Crnoj Gori je skoro svaka politička partija na vlasti. Mi nemamo konstruktivnu opoziciju izuzev sindikata- kakvi su takvi su, nemamo drugih. Generalno, građani su obespravljeni, a institucije ugrožene od strane parlamenta, koji predstavlja prepreku razvoju Crne Gore u demokratskom smislu- ocijenio je Vujanović.
On je naglasio da su i pored velikog napora svih sindikalnih centrala da se usvoji Opšti kolektivni ugovor (OKU) reprezentativni sindikati dozvolili da određena prava koje zaposlenima garantuje OKU budu suspendovana nacrtom predloga o visini zarada u državnim institucijama.
-Pitanje je da li sindikati, koji su prokockali šansu dozvolivši da se pogaze ta prava, treba da nastave da se bore za prava zaposlenih- rezonuje Vujanović.