Primera: Veliki preokret Barse

Primeraa
U
35. kolu Primere, Viljareal je u 55. minutu vodio protiv Barselone 2:0, ali je domaćin sa dva autogola poslužio Katalonce koji su golom Mesija došli do pobjede od 3:2.

Barselona, koja ima bod manje od Reala i, takođe, meč manje od Atletika koji joj bježi sedam bodova, svoju šansu vrijeba protiv Valjadolida, Hetafea, Elčea i u pomenutom okršaju sa trenutnim liderom Primere.

Za Barselonu je na Madrigalu sve tonulo i činilo se da će se Katalonaci oprostiti od borbe za titulu, ali se Viljareal odlučio da zagorča sebi poziciju i bez ikakvog razloga nagradi protivnika sa dva autogola za tri boda. Nakon furioznog starta domaćina, i vođstva od 2:0, prvo je u 65. minutu Paulista Gabrijel postigao autogol, dok je u 78. minutu Musaćio efektnim udarcem glavom zatresao svoju mrežu.

Viljareal je totalno pao u nastavku i na kraju izgubio sva tri boda nakon što su Buskets i Fabregas razmijenili nekoliko pasova i namjestili poziciju Lionelu Mesiju koji je sedam minuta prije kraja susreta krunisao poklon domaćina na Madrigalu i ostavio Barselonu u trci za titulu Primere.