Primera: Bilbao na korak od LŠ

Primeraa
U
35. kolu Primere, Atletik Blibao je u direktnom okršaju za mjesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona savladao Sevilju sa 3:1.

Atletik Bilbao se ozbiljno naoštrio da sljedeće sezone godine predstavlja Španiju u Ligi šampiona, pa pobjedom nad Seviljom od 3:1 ima prednost od šest bodova upravo od prvog pratioca Andalužana.

Markel Susaeta je već u četvrtom minutu zatresao mrežu, i to kako - iz kornera! U drugom poluvremenu je potvrđena dominacija Atletika golom Ikera Muniaina u 53. minuta, a posao u Bilbau olakšao je Figueras koji je zaradio drugi žuti karton. Bilbao je u 73. minutu vodio sa 3:0 pogotkom Andera Herere, a čast Sevilje sačuvao Kevin Gameiro koji je 11 minuta prije kraja postigao jedini gol za gosta.