PL: Gigs debitovao ubjedljivom pobjedom

DjavoliSlave
R
ajan Gigs nije mogao da zamisli bolji debi na klupi Mančester Junajteda. Velšanin je u toku neđelje zamijenio Dejvida Mojesa, a već u njegovom prvom meču na klupi, 'đavoli' su zabilježili pobjedu i to nad Noričem od 4:0.

Junajted je u potpunosti dominirao u prvom dijelu igre, ali nije uspio da zatrese mrežu sve do samog finiša poluvremena. Tada je u kaznenom prostoru 'Kanarinaca' neoprezno startovao Stiven Vitaker, koji je oborio Velbeka, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Vejn Runi, pa se sa 1:0 otišlo na odmor.

Kako su 'đavoli' završili prvo, tako su počeli i drugo poluvrijeme. Runi je neočekivano dobio puno prostora na nekih 20 metara od gola i sjajno je šutirao u dalji ugao gola Noriča, pa je tako rezultat bio 2:0. Onda je na scenu stupio Huan Mata, koji ulazi na teren umjesto Velbeka, i upravo on postiže još dva gola za Junajted, u 63. i 73. minutu.

Junajted ostaje na sedmom mjestu Premijer lige, a u narednom kolu dočekuje Sanderlend.