FOTO - LŠ: Minimalan trijumf Reala pred revanš u Minhenu!

NajavaRealBajern
Prvi od dva okršaja, dva giganta svjetskog fudbala, pripao je Realu - u prvom meču polufinala Lige šampiona, Madriđani su na Santjago Bernabeu savladali Bajern golom Benzeme u 19. minutu.

Karlo Anćeloti je nastavio seriju bez poraza protiv Bajerna, dok je Pep Gvardiola prvi put poražen na "Santjago Bernabeuu". Real je kontrama odgovarao na jalovu tiki-taka taktiku Bajerna, koji je bio nemoćan u drugom poluvremenu. Jedini gol na meču djelo je Benzeme koji je bio na pravom mjestu nakon dodavanja Koentraa, a da li će to biti dovoljno Madriđanima da prođu u finale saznaćemo za neđelju dana u Minhenu.

Stadion: Santjago Bernabeu. Sudija: Hauard Veb (Engleska)

Real Madrid - Bajern Minhen 1:0 (1:0)

Benzema 19'

Žuti kartoni: Isko (Real)

Sastavi:

Real Madrid: Kasiljas, Karvahal, Ramos, Pepe (Varan 73'), Koentrao, Ćabi Alonso, Modrić, Isko (Iljaramendi 81'), Di Marija, Benzema, Ronaldo (Bejl 74').

Rezerve: Bejl, Kazemiro, Iljaramendi, Lopez, Marselo, Morata, Varan.

Bajern Minhen: Nojer, Rafinja (Martinez 66'), Dante, Boateng, Alaba, Lam, Kros, Švajnštajger (Miler 74'), Roben, Mandžukić, Riberi (Gece 72').

Rezerve: Gece, Martinez, Miler, Pizaro, Rajder, Vizer, Zingler.

TOK MEČA:

15' - U prvih 15 minuta pritisak Bavaraca, imali su nekoliko šuteva ka golu Madriđana, posljednji Roben, i već četiri kornera izveli su gosti.

19' - Real vodi 1:0! Koentrao je prošao sjajno po lijevoj strani, ubacio loptu u centar šesnaesterca, a Benzemi nije bilo teško da zatrese praznu mrežu!

26' - Kakav promašaj Ronalda. Benzema je odlično uposlio Portugalca, koji je bio sam ispred Nojera, ali je šutirao preko prečke.

39' - Njemci pritiskaju Špance. Riberi je odlično pronašao Robena na 11 metara, ali je šut Holanđanina blokirao Alonso.

41' - Velika prilika za Real! Di Marija se našao sam ispred Nojera, ali je neshvatljivo loše šutirao preko prečke.

45' - POLUVRIJEME, vodi Real 1:0 golom Benzeme!

46' - Počelo drugo poluvrijeme, bez izmjena u sastavima.

57' - U nastavku su se malo smirile strasti, a sudija Veb pokazao je i prvi žuti karton i to Isku.

66' - Prvu izmjenu izvršio je Gvardiola. Umjesto Rafinje ušao je Martinez.

68' - Ronaldo je prekinuo uspavanku i sa oštrim udarcem po zemlji namučio Nojera za uzdahe na tribinama.

72' - Još jedna izmjena Pepa. Izvadio je iz igre Riberi, a ušao je Gece.

73' - Mijenja i Anćeloti. Povrijeđenog Pepea zamijenio je Varan.

74' - Zaređali su treneri sa izmjenama. Bejl je ušao umjesto Ronalda, dok je Miler zamijenio Švajnštajgera.

80' - Odlična prilika za Bajern. Rezervista miler je povukao loptu, šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta zakačila Varana i završila u korner.

81' - Posljednja izmjena Anćelotija. Ušao je Iljaramendi, a izašao Isko.

84' - Nevjerovatna prilika za Bajern! Loptu je na nekih pet metara od gola dobio Gece od Milera, niko nije bio ispred njega sem Kasiljas, ali je Njemac šutirao posred čuvara mreže ''kraljevskog kluba''.

90+2' - Nova velika prilika za Bajern da dođe do izjednačenja. Mandžukić je spuštio loptu za Milera, koji se na metar od gola okliznuo prilikom pokušaja da šutira, tražio je penal, ali je Hauard Veb donio pravu odluku, i pokazao da se igra nastavi.

90' - KRAJ. Pobjeda Real Madrida, a jedini gl postigao je Benzema.