Na Skupštini se prvenstveno diskutovalo o aktuelnoj situaciji po pitanju radno-pravnih odnosa fudbalera, sistemu transfera, socijalnom dijalogu i kampanji protiv namještanja mečeva koju će FIFPro u saradnji sa Evropskom komisijom sprovesti u nardnom periodu.
Evropa je identifikovana kao pokretačka snaga kada je u pitanju regulisanje transfera i lakše kretanje igrača, kao što je to uostalom bilo i 1995.godine kada je slučaj Žan Marka Bosmana izazvao tada postojeći status quo po pitanju slobode kretanja igrača. Zato je i prirodno da FIFPro sada vodi intenzivan dijalog sa Evropskom komisijom kako bi se sve preciziralo i uskladilo sa Evropskim radnim standardima.
Na Skupštini su definisani ciljevi FIFPro-a u narednom periodu:
- Obezbijediti fudbalerima radnička, socijalna i fundamentalna prava kao i njihove fundamentalne ekonomske slobode,
- Kreirati ravnotežu snaga između poslodavca i zaposlenih na fudbalskom tržištu rada.
- Poboljšati upravljanje radnim odnosima u fudbalu kroz poboljšane radne standarde i pristup nepristrasnoj arbitraži i radnim sudovima.
- Eliminisati štetna i kontraproduktivna ograničenja tržišt aigrača.
- Eliminisati neefikasne i neodržive finansijske prakse poput naduvanih honorara za agente i vlasništvo treće strane.
„Ciljevi koje postavlja FIFPro su uvijek bili visoki, ali su se i do sada postizali sistematskim pristupom korak po korak. Nekada nam treba više vremena, ali i do sada smo pokazali da ne odustajemo. Naravno, u nekim zemljama će to ići brže i lakše, a u nekim biće otežavajućih okolnosti. Na nama je da kroz konstruktivan i posvećen dijalog sa svim činiocima stvorimo ambijent za primjenu svih standarda koji idu na dobrobit igrača“, rekao je Željko Janović, predsjednik SPFCG.