EL: Drugi trijumf Barse nad Galatom

EuroligaLogo
K
ošarkaši Barselone pobijedili su Galatasaraj kod kuće sa 84:63, pa sada vode sa 2-0 u četvrtfinalu Eurolige.

Tim Šavija Paskvala dobio je sve četiri četvrtine, dominirao je tokom svih 40 minuta, a već nakon prvih 10 bilo je poznato da će ostvariti ubjedljiv trijumf (21:8).

Najefikasniji je bio Bred Oleson sa 14 poena, 13 je dodao Abrines, 12 Uertas, 11 Tomić, a 10 Papanikolau. Na drugoj strani, samo su Domerkant sa 11 i Arlsan sa 10 poena bili dvocifreni u ekipi Galatasaraja.

Pobjedu u četvrtak ostvario je i Real Madrid koji protiv Olimpijakosa takođe vodi sa 2-0, a preostale dvije serije nastavljaju se u petak. Armani dočekuje Makabi nakon poraza u prvoj utakmici, dok će CSKA pokušati da povede sa 2-0 protiv Panatinaikosa u Moskvi.