PL: Siti posustaje, Sanderlend uzeo bod ''građanima''

Sitiporaz
U
odloženim mečevima 26. kola Premijer lige, Mančester siti je remizirao sa 2:2 protiv Sanderlenda, a Everton je poražen od Kristal Palasa sa 3:2.

Već u drugom minutu Sitiju je poveo preko Fernandinja, i djelovalo je da će "građani" silovito krenuti ka pobjedi, kako bi je osigurali što prije. Umjesto toga, ovaj rezultat se održao do 73. minuta, kada je Vikem šokirao Itihad golom za izjednačenje, na centaršut Đakerinija sa lijevog boka. Isti tandem je stvorio i gol za preokret, a Vikem je ovaj put oštro šutirao iskosa sa desnog boka, pa je Siti krenuo na sve ili ništa.

To se isplatilo u 89. minutu golom Nasrija, koji mora da zahvali i Manoneu na katastrofalnoj reakciji kad je imao priliku da rutinski interveniše. Nijesu uspjeli izabranici Manuela Pelegrina da dođu i do pobjede, pa je Liverpul u idealnoj prilici da dođe do šampionske titule, a Čelsi vrijeba priliku za trofej. Jovetić je u 56. minutu zamijenio Aguera, a bio je asistent kod izjednačujućeg gola.