PL: Arsenal preokretom do pobjede

ZiruArsenal
F
udbaleri Arsenala prekinuli su crnu seriju u Premijer ligi i u odloženom meču 34. kola savladali Vest Hem na svom terenu sa 3:1 poslije preokreta.

Gosti su poveli krajem prvog poluvremena golom Džarvisa. Podolski je još prije kraja poluvremena sitgao do izjednačenja preko Podolskog, da bi igrači Arsenala odigrali sjajno drugo poluvrijeme u kome su potpuno dominirali.

To im je omogućilo da preko Žirua u 55. minutu stignu do vođstva, da bi pobjedu potvrdio Podolski svojim drugim pogotkom u 78. minutu. Ovim trijumfom Arsenal je bar privremeno izbio na četvrto mjesto tabele, sa tri boda zaostatka za Mančester Sitijem koji ima dvije utakmice manje i bodom prednosti ispred Evertona koji ima utakmicu manje.