Očekuje se da će Šarić nastaviti da iznosi odbranu koju je započeo 24. marta kada je prvi put izveden pred sud.
Šarić je tada negirao krivicu za šverc kokaina i ocijenio da je proces protiv njega "velika obmana i dimna zavesa bivšeg režima".
On je tada odbio da odgovara na pitanja suda, tužilaštva, advokata i ostalih optuženih, rekavši da bi tužilac mogao da ga "zbuni i saplete".
"Bivši režim je htio da zamagli svoj lopovluk, a da mene predstavi kao lopova i ubicu. Ne osjećam se krivim ni po jednoj tački optužnice. Sve optužnice su spojene u jednu veliku laž, samo još za zemljotres nisam optužen", rekao je Šarić.
Poslije više od četiri godine skrivanja, Šarić se predao 18. marta i tada mu je određen pritvor do 60 dana.
Nedavno se predao i Šarićev saradnik Nikola Dimitrijević zvani Džoni, koji se poslije plaćenog jemstva od 200.000 eura brani sa slobode.
Šarić i 26 članova njegove kriminalne grupe terete se za šverc više od pet tona kokaina iz Urugvaja, Brazila i Argentine.
U bjekstvu je 14 osoba iz te grupe: Rodoljub Radulović zvani Miša Banana, Goran Soković, Marko Pandrc, Nenad Novaković, Boško Nedić, Darko Tošić, Darko Gazdić, Milovan Milovac, Bojan Stanojković, Petar Obradović, Marko Račić, Vladimir Račić, Mihajlo Djoković i Nebojša Sretenović. Za njima je raspisana potraga preko Interpola.
Tokom postupka Draško Vuković, Radan Adamović, Nebojša Joksović postali su svjedoci-saradnici, ali nisu izuzeti iz optužnice. Svjedocima-saradnicima se na kraju suđenja ne izriče kazna što im je "nagrada" za saradnju u rasvjetljavanju krivičnih djela.
Sporazume o priznanju krivice sa tužilaštvom je zaključilo devet optuženih: Dragan Labudović, Boris Laban, Miodrag Aleksandar, Mirko Miodragović, Miloš Pandrc, Nikola Pavlović, Dejan Rašić, Marko Vorotović i Miloš Krpović.
Oni su osuđeni na kazne od dvije godine i devet mjeseci do deset i po godina zatvora, uz plaćanje sudskih troškova. Trajno su im oduzeti stanovi, automobili i novac, ukupne vrijednosti veće od milion eura.
(b92)