Primera: Real ubjedljivim trijumfom preskočio Barsu

DiMarijaReal
R
eal je u 32. kolu ubjedljivom pobjedom nad Almerijom od 4:0 preskočio Katalonce i nastavio potjeru za gradskim rivalom Atletikom.

Golman gostiju je u 22. minutu sjajno odbranio udarac Bejla tako što se unaprijed bacio u svoju lijevu stranu, ali je bio nemoćan šest minuta kasnije pošto je Di Marija sa desne strane krenuo u sredinu i pogodio malu mrežu lijevog ugla.

U drugom poluvremenu se propisno ispromašivao Karim Benzema, koji je ipak bio asistent kod pogotka Bejla za 2:0. Sve dileme oko pobjednika otklonio je Isko u 56. minutu. U posljednjih 20 minuta šansu je dobio i Alvaro Morata, i na najbolji način u ulozi džokera odmijenio povrijeđenog Hesea. Na sjajnu asistenciju Iljaramendija lijepo je prebacio golmana Almerije i postavio konačnih 4:0 pet minuta prije kraja.