Bjelorusija ubjedljiva u Nikšiću

ZenneFSCG
Ž
enska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Nikšiću od Bjelorusije 7:1, u utakmici šeste grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Bjelorusija je upisala drugi trijumf, a oba je ostvarila protiv crnogorske selekcije. Prvi međusobni duel, pred svojim navijačima, dobila je 3:1. Crna Gora je i nakon šestog kvalifikacionog duela bez bodova.

Crnogorska selekcija povela je golom Ivane Krivokapić u 24. minutu, nakon odličnog dodavanja Slađane Bulatović. Izjednačila je Ana Pilipenko u 37, a vođstvo bjeloruskoj selekciji donijela je Julija Borisenko u 52. minutu.

Pilipenko je u 64. minutu povisila na 3:1 i riješila sve dileme oko pobjednika. Do kraja meča Lijana Mirošničenko sa četiri pogotka, u 71, 82, 87. i 89. minutu, prednost je učinila ubjedljivim. U drugom meču te grupe Vels i Ukrajina igrali su juče neriješeno 1:1.

Crna Gora će u nastavku kvalifikacija, 8. maja, igrati u gostima protiv Velsa.