Ubjedljiv poraz Crne Gore u Brajtonu

ZenneFSCG
Ž
enska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Brajtonu od Engleske 9:0 (4:0), u utakmici šeste grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

To je peti poraz crnogorske selekcije, koja je u dosadašnjem dijelu kvalifikacija poražena i od Bjelorusije (3:1), Ukrajine (4:1), Velsa (3:0) i Turske (3:1). Engleska je i nakon petog kvalifikacionog meča zadržala maksimalan učinak, bez primljenog i 29 postignutih golova.

Crnogorskog golmana Mariju Žižić tri puta savladala je Toni Dogan u 2, 13. i 71, a po jednom Eniol Eluko u 37, Džil Skot u 40, Karen Kani u 49, Lian Sanderson u 55, Demi Stouks u 69. i Nataša Dauvi u 84. minutu.

U drugom meču te grupe Vels je juče kao gost savladao Tursku 5:1. Crna Gora će u nastavku kvalifikacija, 10. aprila, ugostiti Bjelorusiju. (Mina)