Futsal: Crna Gora poražena od Srbije

FutsalCG
F
utsal reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 4:1 u prvom prijateljskom susretu sa selekcijom Srbije.

Izabranici Sveta Ljesara pružili su snažan otpor selekciji „orlova“, koja je redovan učesnik završnih turnira velikih takmičenja. Iskusniji i spremniji protivnik do pobjede je došao zahvaljujući padu koncentracije i individualnih grešaka kod naših reprezentativaca. Pitanje pobjednika riješeno je u 19. minutu, kada je selekcija Srbije postigla drugi pogodak i to sa penala nakon šestog prekršaja naše selekcije.

Gosti su do prednosti došli nakon 11. minuta igre preko Vesića. „Sokoli“ su ubrzo odgovorili i u 15. minutu došli do izjednačenja – strijelac jedinog pogotka za našu selekciju bio je Bojan Bajović. Reprezentacija Srbije je ipak do odlaska na odmor uspjela da vrati prednosti, golom Slobodanja Janjića sa penala u 19. minutu.

„Orlovi“ su u nastavku susreta još dva puta pogodili mrežu našeg gola – Rajčević je bio precizan u 34. minutu da bi četiri minuta kasnije konačan rezultat susreta postavio Stefan Rakić.

- Odigrali smo borbenu i tešku utakmicu protiv izuzetno jakog protivnika. Nažalost, desilo se da primimo golove nakon individualnih grešaka koje su proizvod umora i pada koncentracije. Sjutra nasa očekuje novi duel sa selekcijom Srbije, u kojem ćemo se potruditi da pružimo još jednu dobru partiju i ostvarimo što bolji rezultat, rekao je selektor „sokola“ Sveto Ljesar.

Drugi meč dvije selekcije odigraće u utorak, 26. marta u dvorani „Župa“ u Tivtu sa početko u 17.30 časova.

Crna Gora – Srbija 1:4