Ostalo

Stoh trijumfovao u Svjetskom kupu

Stohh12
P
oljski skakač Kamil Stoh osvojio je Svjetski kup, pošto je zauzeo četvrto mjesto na Planici, što mu je bilo dovoljno da osigura pobjedu u generalnom plasmanu.

Pobjednik takmičenja bio je Njemac Zeverin Frojnd, dok se na drugom mjestu našao Norvežanin Anders Bardal, a treći je bio Slovenac Peter Prevc.

Frojnd je poslije prve serije bio peti sa 2,2 boda zaostatka za liderom Bardalom. Njemac je u drugoj seriji skočio je 137,5 metara i osvojio ukupno 289,1 bod, a Bardal je zaostao 0,3 boda, pošto je skočio 134,5 metara. Ovaj rezultat najmanje je odgovarao Prevcu, pošto ga je na drugom mjestu u generalnom plasmanu pretekao upravo Frojnd.

Prevc je poslije prvog skoka bio na četvrtom mjestu, dok je u drugoj seriji skočio 133,5 metara i osvojio 287,3 boda. Poljski takmičar ostvario je skokove od 131,5 i 134 metara, te osvojio 283,9 bodova.

Stoh je ove sezone osvojio i dvije zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Sočiju. U generalnom plasmanu Stoh ima 1370 bodova, Frojnd je drugi sa 1223 boda, dok je Prevc treći sa 1212. Takmičenje u Svjetskom kupu nastavlja se u subotu, kada će se od 11.00 skakači nadmetati u timskim skokovima, dok je u neđelju posljednje takmičenje u sezoni. (B92)