Vaterpolo

Minimalan poraz Crne Gore, ''ajkule'' blizu Dubaija!

VaterpolistuiCG6
V
aterpolisti Crne Gore poraženi su večeras od Italije u Bariju u 5. kolu kvalifikacija za Svjetsku ligu 10:9, ali su zahvaljujući trijumfu u Kotoru od 11:8, ''ajkule'' zadržale prvo mjesto, i došle na korak od završnog turnira. Potrebno je da Janović i drugovi u posljednjem kolu savladaju Njemačku u gostima i izbore put za Dubai.

Domaćin je mnogo bolje otvorio meč, nakon 11 minuta imao i četiri gola viška 5:1, ali je naša reprezentacija preko Mlađana Janovića i Darka Brguljana uspjela da do poluvremena smanji na 5:3. U trećoj dionici igrao se gol za gol, Ivović je u posljednjem minutu smanjio na 8:7, a odličnu priliku da izjednači imao je Petrović, koji je bio sam ispred Tempestija, ali je šutirao preko gola. U posljednjih osam minuta, domaćin je ušao sa golom prednosti. No, prvi gol u nastavku djelo je Darka Brguljana, uzvratio je Đorđeti, ali i Klikovac za 9:9, na minut do kraja. Ipak, nakon šuta Ajkardija lopta se nekako provukla ispod ruke Šćepanovića i završila u mreži za konačnih 10:9. Ipak, rezultat poslije kojeg se i dalje pita Crna Gora, jer bi se trijumfom u Njemačkoj 15. aprila, izabranici Ranka Perovića plasirali na finalni turnir.

Italija – Crna Gora 10:9 (4:1, 1:2, 3:4, 2:2)