PL: Čelsi ubjedljiv u derbiju Londona

EtoCelsiPen
U
28. kolu Premijer lige Čelsi je u derbiju kola i Londona deklasirao Totenhem sa 4:0.

Mučio se Čelsi cijelo prvo poluvrijeme da slomi otpor najbolje gostujuće ekipe, ali je po povratku sa pauze opravdao zvanje najuspješnijeg domaćina. "Pijevce" je načeo Eto i vodeći pogodak proslavio hvatajući se za leđa i zastavicu, aludirajući na Murinjove opaske o starosti kamerunskog napadača, koga i dalje služi golgeterski njuh.

Iskusni napadač bio je u centru pažnje i tri minuta kasnije kada je u blagom duelu sa Kabulom iznudio penal i isključenje defanzivca Totenhema, da bi Eden Azar udarcem po sredini sa bijele tačke povisio na 2:0. Demba Ba je u 76. minutu zamijenio Etoa i u samom finišu nanio ubjedljiv poraz gradskom rivalu.

Ovaj trijumf ostaće u posebnom sjećanju Frenku Lampardu, kome je ovaj duel bio 573. u Premijer ligi, pa se popeo na drugo mjesto vječne liste po broju nastupa, dok je na vrhu neprikosnoven Rajan Gigs sa 631.

Legendarni vezista je i 400. put bio starter u dresu Čelsija u Premijer ligi, što je bilo dovoljno za peto mjesto na ovoj listi, a prvi je takođe Gigs sa 522. Slijede Karager sa 484, Džerard sa 431 i Skols sa 404.

VBA - Mančester junajted 0:3 (0:1)