Bundesliga: Bajern pregazio Volfsburg, Šalke ubjedljiv

Bundeslliga
F
udbaleri Bajerna su samo dvaput ove sezone izgubili bodove u Bundesligi, ne i poraženi, a sada su deklasirali domaći Volfsburg sa čak 1:6 i napravili novi korak ka tituli, udaljivši se, makar privremeno, drugoplasiranoj Borusiji čak 23 boda.

Naldo je doveo Hanover u vođstvo u 17. minutu, a onda se četa Pepa Gvardiole "razbesnjela". Do poluvremena je rezultat poravnao Šaćiri, a u nastavku su se u strijelce upisali i Bajernovi Miler i Mandžukić, i to po dvaput, te Riberi za 22. trijumf Bajerna u 24 bundesligaška nastupa u sezoni 2013/2014.

Hanover je preko Huštija promašio penal u 5. minutu meča sa Bajerom, koji je na kraju okončan bez pobjednika, 1:1, a penal nije realizovao ni Klas Jan Huntelar, fudbaler Šalkea. No, on je do tada već bio dao dva gola Hofenhajmu za manje od pola sata, a u trijumfu od 4:0 bio je trostruki strijelac.

Borusija Menhengladbah - Augsburg 1:2 (1:1)