Vaterpolo

Jadran pobijedio Primorac

0403vaterpolo
V
aterpolisti Jadrana pobijedili su večeras u Igalu kotorski Primorac 6:4 (1:1, 1:0, 4:0 i 0:3), u utakmici 17. kola Triglav jadranske lige.

Hercegnovski tim je tom pobjedom, 12. ove sezone, preuzeo četvrto mjesto na tabeli regionalnog takmičenja.

Pobjednik duela odlučen je u trećoj četvrtini, koju je domaćin dobio 4:0 i uoči posljednjih deset minuta prednost uvećao na pet golova (6:1).

Primorac je posljednjem dijelu meča sa tri pogotka uspio da msnji zaostatak i ublaži poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Stefan Pješivac sa dva gola, dok su po jedan postigli Vlado Popadić, Željko Kovačić, Luka Sekulić i Jovan Sarić.

Pogotke za kotorski tim postigli su Damjan Danilović, Matija Brguljan, Nikola Murišić i Danilo Adžić.

Uspješni su večeras bili i vaterpolisti Budve koji su pred svojim navijačima savladali splitski Mornar 12:9.