BL: Bajernova petica, Roben het-trik

RobenBajernn
F
udbaleri Bajerna nastavili su da demonstriraju silu u Bundesligi, savladali su Šalke rezultatom 5:1 u 23. kolu nacionalnog šampionata.

Bavarci i dalje nemaju poraz u takmičenju, osvojili su 65. bod i sada imaju čak 20 u odnosu na prvog pratioca, Borusiju iz Dortmunda. Sa druge strane, tim iz Gelzenkirhena je u velikom problemu, u posljednje dvije utakmice primili su čak 11 golova, prethodno su od Real Madrida izgubili u Ligi šampiona sa 6:1.

Jedina razlika u odnosu na utakmicu protiv Madriđana je u tome što fudbaleri Šalkea nijesu uspjeli sami da pogode gol, jedinu loptu u mrežu Nojera poslao je defanzivac Bajerna, Rafinja.

Trostruki strijelac bio je Arjen Roben, bio je precizan u 15. 28. i 77. minutu iz jedanaesterca, koji je prethodno skrivio Papadopulos, zbog čega je zaradio crveni karton. Pored Holanđanina, u strijelce su se upisali David Alaba u trećem i Mario Mandžukić u 24. minutu.