Huntelar prekinuo fantastičan niz Kasiljasa

Kasiljass2
G
olman madridskog Reala Iker Kasiljas na meču sa Šalkeom u Gelzenkirhenu prekinuo je niz bez primljenog gola koji je trajao 951 minut.

Kasiljasovu mrežu u nadoknadi vremena zatresao je Klas Jan Huntelar, a ’kraljevski klub’ slavio je u prvom duelu osmine finala Lige šampiona sa 6:1.

Od početka ove sezone Kasiljas brani samo u Ligi šampiona i u Kupu kralja, a prethodni gol Kasiljas je primio 27. novembra prošle godine, kada je Galatasaraj gostovao u Madridu.

Zanimljivo je da od debija u dresu ’kraljevskog kluba’ Kasiljas ni na jednoj utakmici u Njemačkoj nije uspio da sačuva mrežu, a primio je 25 golova. Od prekida tog neslavnog niza golmana španske reprezentacije dijelilo je tek samo nekoliko minuta, ali ga je Huntelar spriječio u tome.

Kasiljas je, međutim, ostao u trci za jedan drugi rekord i ukoliko u finalu Kupa kralja sa Barselonom ne primi gol postaće prvi golman u istoriji tog takmičenja koji je na svih osam utakmica u sezoni sačuvao svoju mrežu.