LŠ: Real pregazio Šalke sa 6:1, remi u Istanbulu!

LigaSampionaLogo
P
rvi krug osmine finala Lige šampiona zatvaren je večeras, a u potpunosti je pripao fudbalerima Real Madrida - ''kraljevski klub'' je demolirao Šalke usred Njemačke, slavivši u Gelzenkirhenu sa nevjerovatnih 6:1! Domaćin je tek u sudijskoj nadoknadi vremena uspio da ublaži poraz, a za goste po dva gola postigli su Benzema, Bejl i naravno Ronaldo! U drugom meču Čelsi je vodio u Istanbulu golom Toresa od 9. minuta, a bod Turcima donio je Šejđu sredinom drugog poluvremena.

Podsjećamo, Olimpijskaos je juče u Atini savladao Mančester junajted 2:0, dok je Borusija iz Dortmunda u Sankt Petersburgu savladala Zenit 4:2. Prošlog utorka, Barselona je kao gost pobijedila Mančester siti 2:0, dok je Pari Sen Žermen u Leverkuzenu trijumfovao u deulu sa Bajerom rezultatom 4:0. Dan kasnije branilac trofeja, Bajern pobijedio je u Londonu ekipu Arsenala 2:0, dok je Atletiko kao gost savladao Milan 1:0. Revanš utakmice na programu su 11, 12, 18. i 19. marta.

Šalke - Real Madrid 1:6 (0:2)

Huntelar 90' - Benzema 13', 57', Bejl 21', 69', Ronaldo 52', 89'

Žuti kartoni: Hovedes, Huntelar (Šalke) - Di Marija (Real)

Sastavi:

Šalke: Fahrman, Hovedes, Felipe Santana, Matip, Kolašinac (Fuš 76'), Mejer, Boateng (Grecka 59'), Draksler, Nojštader, Farfan (Obasi 76'), Huntelar.

Rezerve: Hildebrand, Hugeland, Papadopulos, Fuš, Grecka, Obasi, Šalai.

Real Madrid: Kasiljas, Pepe, Ramos, Marselo, Karvahal, Bejl (Hese 80'), Ćabi Alonso (Iljaramendi 74'), Modrić, Di Maríja (Isko 68'), Ronaldo, Benzema.

Rezerve: Diego López, Varan, Fábio Koentrao, Arbeloa, Isko, Iljarramendi, Hese.

Galatasaraj - Čelsi 1:1 (0:1)

Šejđu 65' - Tores 9'

Žuti kartoni: Inan (Galatasaraj) - Teri, Šurle, Ramireš, Čeh (Čelsi)

Sastavi:

Galatasaraj: Muslera, Teljes, Šejđu, Balta (Kaja 46'), Ebuu, Melo, İnan, Snajder, Hajrovic (Kurtuluš 31'), Drogba (Bulut 80'), Jilmaz

Rezerve: Kejlan, Kaja, Sarıoglu, Gulselam, Kurtulus, Čolak, Bulut.

Čelsi: Čeh, Ivanović, Kejhil, Teri, Azpilikueta, Ramireš, Lampard, Azar (Oskar 90'), Vilijan, Tores (Eto 68'), Šurle (Mikel 67')

Rezerve: Švarcer, Kol, Kalas, Oskar, Mikel, Ba, Eto'o.

GOLOVI i ŠANSE:

4' - Uzbudljivo u Turskoj, obje ekipe imale su po priliku da zatresu mrežu, domaćin preko Jilmaza, gost preko Vilijana, ali je ostalo 0:0

9' - Azpilikueta je proigrao Toresa kome nije bilo teško sa sredine kaznenog prostora da zatrese mrežu za 1:0!

13' - Real stiže do 1:0! Bejl je prograo Ronalda koji je petom htio da uzvrati Velšaninu, međutim lopta se odbila do Benzeme koji je bio sam, i koji je rutinski plasirao u mrežu domaćina!

14' - Samo minut nakon gola, Šalke je imao fenomenalnu priliku za izjednačenje, ali je Mejer šutirao pravo u Kasiljasa, a onda i preko gola.

21' - Nakon greške odbrane domaćina, Benzema je prograo Bejla, koji je prošao dvojicu defanzivaca Šalke, i plasirao loptu iza leđa Fahrmana za 2.0!

31' - Prva izmjena u Turskoj. Kurtuluš je zamijenio Hajrvoića u ekipi Galatasaraja

32' - Mogao je Ronaldo da riješi sve dileme oko pobjednika, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

42' - Poništen gol Galatasaraju, ali opravdano, jer je Jilmaz šutirao a sudija nije dao znak da se igra nastavi.

45' - Nakon prvih 45. minuta Real vodi u Gelzenkirhenu 2:0, a Čelsi u Istanbulu 1:0.

46' - Manćini je u nastavku uveo Kaja umjesto Balte.

52' - 3:0 za Real! Benzema je proigrao Ronalda, koji je majstorski izbacio Matipa, i preiznim udarcem zatresao mrežu Šalkea.

57' - Real ne staje, 4:0! Drugi pogodak Benzeme, i samo je pitanje kada će se ''kraljevski klub'' zaustaviti.

65' - Galatasaraj stiže do izjednačenja, 1:1! Nakon kornera, Šejđu je nesmetano nogom pogodio za oduševljenje domaćih navijača.

69' - Petarda Reala! Bejl je poslije izbegnute ofsajd zamke potkopao loptu i poslao je u suprotan ugao za 5:0!

89' - Potop Šalkea! katastrofa njemaca jer je Ronaldo pogodio za nevjerovatnih 6:0!

91' - Počasni pogodak za Šalke, djelo je Huntelara, 1:6!