LŠ: Dortmund savlada Zenit, ''milioneri" blizu 1/4 finala

COrtmundSlavioo
F
udbaleri Borusija iz Dortmunda napravili su pravi posao u osmini finala Lige šampiona pošto su u prvom meču na gostovanju u Sankt Peterburgu savladali Zenit sa 4:2, a heroj "milionera" svakako je bio Marko Rojs koji je postigao jedan pogodak, a kod ostala tri bio u ulozi asistenta.

Prošlogodišnji finalista je zahvaljujući "blickrigu" stekao dva gola prednosti u prvih pet minuta i potom nastavio da diktira tempo. Tračak nade za rusku ekipu pojavio se u 57. minutu, no Levandovski koji minut kasnije vraća dva gola prednosti "milionerima". Na novo uzbuđenje se nije dugo čekalo jer je Hulk iz penala smanjio rezultat, ali je sve dileme oko pobjednika nepunih dva minuta kasnije novim pogotkom otklonio Levandovski.

Zenit - Borusija Dortmund 2:4 (0:2)

Stadion: "Petrovski", Gledalaca: 20.000, Sudija: Vilijam Kolum (Škotska), Strelci: Šatov 57, Hulk 69pen (Zenit), Mkhitarijan 4, Rojs 5, Levandovski 61, 71 (Borusija).

Zenit: Lodigin, Krišito, Lombarts, Neto, Anjukov (Smolnjikov 84), Šatov, Fajzulin (Keržakov 84), Vicel, Hulk, Aršavin (Timoščuk 15), Rondon.

Borusija Dortmund: Vajdenfeler, Šmelcer, Fridrih, Papastatopulos, Pišček, Sahin, Kel, Rojs (Aubamejang 85), Mkhitarijan (Hofman 85), Groskrojc, Levandovski.