Primera: Viljareal slavio u Barseloni

Primeraa
V
iljareal ostaje u trci za mjesto koje vodi u Evropu naredne sezone. „Žuta podmornica“ je u posljednjem meču 25. kola Primera savladala Espanjol rezultatom 2:1.

Vilajreal je poslije ovog kola peti na tabeli Primere sa 43 boda, dok je Espanjol na 10. poziciji. Gosti su poveli u 36. minutu utakmice preko Gomeza, pa su minimalnu prednost uspjeli da sačuvaju do kraja ovog perioda igre. Nijesu mnogo u nastavku čekali da dupliraju zalihu,a za 2:0 pobrinuo se Perbet.

Kordoba je u 78. smanjio na 2:1, Garsija je desetak minuta kasnije pokušao glavom svom timu da donese egal, ali je golman Asenjo bi na mjestu. U 90. minutu sudija je dosudio penal za Espanjol - dgovornost je preuzeo Serhio Garsija i postao tragičar Espanjola. Pucao je u lijevu stranu, golman je pročitao njegovu namjeru, pa nije bilo promjene rezultata.