El: Budućnost peta u Beogradu

KKBuducnost
K
ošarkaši Budućnost Volija osvojili su peto mjesto na juniorskom kvalifikacionom turniru Eurolige u Beogradu.

Budućnost je danas u meču za pet mjesto savladala Partizan 68:60 (16:15, 14:14, 13:16 i 15:15). Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vasilije Baćović sa 32, dok je Aleksandar Novosel meč završio sa 20 poena. U beogradskom timu najbolji je Ivan Bojanić sa 14 koševa.

Budućnost Voli nastup na turniru završila sa polovičnim učinkom, po dva trijumfa i poraza. Savladala je i francuski Insep, dok je poražena od Zemuna i Crvene zvezde.

Za prvo mjesto i plasman na finalni turnir igraće danas Crvene zvezda i Insep. Prema propozicijama takmičenja, samo pobjednici četiri kvalifikaciona turnira izboriće plasman na finalni turnir Evrolige u Milanu. Turnir će okupiti osam ekipa, a ostala četiri učesnika odrediće domaćin specijalnim pozivnicama.

Plasman na završni turnir, kao pobjednici grupa, do sada su izborili Žalgiris iz Kaunasa, madridski Real i Kahasol iz Sevilje. (Mina)