ABA: Budućnost razočarala, poraz od Radničkog

MihajlovicBudu
K
ošarkaši Budućnost Volija poraženi su u 20. kolu ABA lige u Morači od Radničkog iz Kragujevca 79:85 - ''plavi'' su odigrali ispod nivoa, uz katastrofalan šut za tri poena (5 od 28), i tim porazom, osmim ove sezone, su sve dalje od fajnl-fora regionalnog takmičenja.

Radnički je vodio tokom cijelog meča, od prvog do posljednjeg minuta, dozvolivši domaćinu da samo dva puta razliku svede na poen (5:4 i 18:17). Kragujevački tim poveo je 11:4, u devetom minutu bilo je 18:10, početkom druge četvrtine 28:17, u 14. razlika je iznosila 12 (37:25), a u 19. minutu 13 poena (48:35). Serijom 9:0 došao je do vođstvo od 20 poena (57:37), koje je u 25. minutu iznosilo rekordnih 21 (60:39). Budućnost Voli je u posljednjoj četvrtini uspjela da se vrati u meč i zaostatak u samom finišu svede na četiri poena (81:77), ali ne i da ugrozi zaslužen trijumf gostiju.

Najzaslužniji za osmi trijumf Radničkog bio je Marko Marinović, koji je pored 24 poena, imao i 12 asistencija i pet skokova. U ekipi Budućnosti najbolji je bio Suad Šehović sa 22, Čedomir Vitkovac je ubacio 16 poena. Budućnost će u narednom kolu, 24. februara u Ljubljani, igrati sa Olimpijom.