Primera: Preokret Barse za ubjedljiv trijumf

BarsaSlavi6
B
arselona je preokretom došla do ubjedljive pobjede na gostovanju Sevilji sa 4:1 u posljednjem meču neđeljnog programa 23. kola Primere.

Već u 15. minutu Sevilja je povela kada je Moreno zatresao mrežu udarcem sa oko 16 metara. Katalonci su krenuli svim snagama na gol rivala, a do izjednačenja su došli iz prekida preko Sančeza. Mesi je bio tvorac preokreta sjajnim pogotkom minut prije odlaska na odmor.

Nije mu nedostajala inspiracija ni u nastavku - u 56. minutu je uz karakterističan slalom na pas Inijeste samo plasirao loptu sa distance tik uz stativu za 3:1. Goleada je završena na lucidan način, sjajnom reakcijom Fabregasa koji je samo potkopao loptu za lagani lob i konačnih 4:1 dva minuta prije kraja.