LŠ: Demonstracija sile! Budućnost demolirala Krim!

ZRKBuducnost
N
evjerovatna partija rukometašica Budućnosti! ''Plave'' su ''letjele'' po terenu u drugom kolu Glavne runde Lige šampiona i demolirale usred ''Morače'' ekipu Krima sa nevjerovatnih 30:15 (13:6)! Održale su lekciju rukometa slovenačkom šampionu, dominiravši svih 60 minuta. Nakom boda u Đeru, ovim trijumfom izabranice Dragana Adžića su najavile pohod na jedno od prva dva mjesta koje vode na završni turnir.

Budućnost je povela na startu 3:0, u 17. minutu bilo je 7:2, a u 23, nakon serije 4:0, razlika je iznosila osam golova (11:3). Prvi put dvocifrenu prednost stekla je u 33 (16:6), u 48. zazlika je iznosila 15 (23:8), a u 55. minutru rekordnih 17 golova (28:11). U drugom meču te grupe Đer je kao gost savladao Larvik 29:23 (18:13). Budućnost će u trećem kolu, 16. februara, ugostiti Larvik.

BUDUĆNOST – KRIM 30:15 (13:6)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 5.000. Sudije:Jurinović, Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Budućnost 4 (3), Krim 3 (2). Isključenja: Budućnost 8, Krim 12 minuta. Crveni karton: Lazović (Budućnost) 3×2 minuta u 37. minutu.

BUDUĆNOST: Voltering (13 odbrana i sedmerac), M. Vukčević, Žderić (jedna odbrana), Petrović 4 (2), Neagu 4, Nikitina, Georgijevska, Dalbi 3 (1), Ježić 2, Cvijić 4, Mehmedović 2, Despotović, Pavićević 4, Bizdra 4, Knežević 3, Lazović.

KRIM: Grubišić (dvije odbrane), Marinček, Stefanišin (osam odbrana i sedmerac), Piedade 1, Vorc 2, Mavsar 1, Bulatović 1, Lazović-Varlec 4, Žulić 2 (2), Tolnai, Penezić 3, Krpež, Zrnec, Manea 1, Potisek.