VIDEO - PL: Čelsi savladao Siti na Etihadu

IvanovicCelsi
F
udbaleri Čelsija pobijedili su Mančester siti na gostovanju sa 1:0 u posljednjem meču 24. kola Premijer lige, i to golom Branislava Ivanovića u 32. minutu.

Reprezentativac Srbije je dočekao loptu vrijebajući iskosa sa desne strane ispred šesnaesterca, a onda je ljevicom poslao u donji lijevi ugao gola Harta, koji nije mogao ništa da učini. Stevan Jovetić je ušao na teren u 57. minutu umjesto Negreda.

Domaći su bili bolji u prvih petnaetak minuta, propuštili su izglednu priliku preko Silve, ali onda je Čelsi preuzeo kontrolu. Ramiresov udarac odbranio je Hart u kontri četiri na jedan, zatim je uslijedio gol Ivanovića, a onda i prečka Etoa.

I u drugom dijelu igre ’Plavci’ su bili bliži golu, pošto su Kejhil glavom poslije kornera i Matić sjajnim udarcem sa 25 metara pogodili stative. Ipak, i Siti je imao svoje šanse, drop-kik Turea završio je pored gola, a u završnici je solidan pokušaj imao i Jovetić.