Rukomet

LŠ: Veliki bod Budućnosti u Đeru!

RukoemtasiceBudud1
R
ukometašice Budućnosti uzele su veliki bod u Đeru protiv istoimenog domaćeg tima na startu Glavne runde Lige šampiona - ''plave'' su u Mađarskoj odigrale sjajno, imale i četiri gola prednosti na poluvremenu, bile i na korak od pobjede, ali je na kraju domaća ekipa uspjela da izvuče remi 23:23 (9:13).

Iako nijesu uspjele da prirede senzaciju i savladaju najbolji tim Starog kontinenta pred 3.000 gledalaca u dvorani ”Ištvan Sečenji” izabranice Dragana Adžića osvajanjem boda, napravile su veliki posao na putu ka osvajanju jednog od prva dva mjesta u grupi koja vode na finalni turnir u Budimpešti.

Budućnost je povela na startu (1:0), a minimalno vođstvo imala je još tri puta (6:5, 7:6 i 8:7). U 23. minutu prvi put je stekla prednost od dva gola (9:7), vodila je i 10:8, a nakon serije 3:0 razliku je do poluvremena uvećala na četiri pogotka (13:9). Prednost od četiri pogotka imala je i u 33. minutu (14:10).

Domaćin je u nastavku meča, uz par sumnjivih sudijskih odluka, uspio da se vrati u igru i nakon serije od 4:0, u 48. minutu ponovo dođe u vođstvo (19:18). Sa dva uzastopna pogotka Budućnost je ponovo došla do vođstva (20:19), koje je u 54. minutu iznosilo dva gola (22:20). Domaćin je uspio da izjednači na 22:22, a novo vođstvo izabranicama Dragana Adžića donijela je Kinga Bizdra 45 sekundi prije kraja. Bod domaćinu, koji je prvi put ove sezone ostao bez pobjede, donijela je Eduarda Amorim 25 sekundi prije kraja.

Naše šampionke sada igraju dva uzastopna meča na domaćem terenu – 9. februara u ”Moraču” stiže slovenački Krim, a sedam dana kasnije rival će biti norveši Larvik.

ĐER – BUDUĆNOST 23:23 (9:13)

ĐER: Lunde Haraldsen (11 odbrana), Loke 3, Hornjak, Korsos 1, Her, Gorbic 3 (1), Kovačic 3, Amorim 6, Redei-Šoš, Tervel, Orban 1, Sirian, Bočko-Hornjak, Bulatović 4, Bognar-Bodi 2.

BUDUĆNOST: Voltering (25 odbrana), M. Vukčević, Žderić, Petrović 5 (2), Neagu 4, Nikitina, Georgijevska, Dalbi 2, Ježić, Cvijić 6, Mehmedović 4, Despotović, Pavićević, Bizdra 1, Knežević 1, Lazović.