Nojrojteru pobjeda u Kicbilu

Nojrojter24
N
jemački skijaš Feliks Nojrojter pobjednik je šestog slaloma sezone koji je za Svjetski kup vožen danas u Kicbilu.

On je bio drugi nakon prve vožnje, a do treće pobjede ove sezone došao je u vremenu minut, 53 sekunde i 23 stotinke. Nojrojter je ove sezone pobijedio u slalomu u Bormiju i veleslalomu u Adelbodenu, a u Kicbilu ostvario je osmi trijumf u Svjetskom kupu.

On je za 57 stotinki bio brži od drugoplasiranog Norvežanina Henrika Jristofersona, dok je treći bio Italijan Patrik Taler sa 82 stotinke slabijim vremenom od pobjednika. Na četvrtom mjestu završio je Francuz Aleksis Pinturol, peti je bio Švajcarac Luka Erni, a šesti Šveđanin Matijas Hargrin. Vodeći nakon prve vožnje, Austrijanac Marsel Hiršer, u drugoj je napravio grešku i završio na 23. mjestu.

Hiršer je vodeći u plasmanu slaloma sa 348 bodova. Nojrojter je drugi sa 310, a treći Hargrin sa 273 boda. U generalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Aksel Lund Svindal sa 757 bodova. Hiršer je drugi sa 743, a treći Pinturol sa 556 bodova. Skijaši će sjutra u Kicbilu voziti spust, a u neđelju superveleslalom. (Mina)