Ostalo

Bardal pobijedio u Zakopanima

SKiSkokovi
N
orvežanin Anders Bardal pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Zakopanima.

Loši vremenski uslovi spriječili su održavanje druge serije, a za pobjednika proglašen je vodeći nakon prvog dijela takmičenja. Bardal je do pobjede došao skokom od 131,5 metara, za koji je dobio 127 bodova. To je njegova prva pobjeda ove sezone, ukupno šesta u Svjetskom kupu.

Drugoplasirani Slovenac Peter Prevc imao je skok od 124,5 metara i zbir od 124,7 bodova. Njemac Rajhard Frajtag do trećeg mjesta došao je skokom od 129 metara i sa 122,1 bodom. Na četvrtom mjestu završio je njegov sunarodnik Mariuns Kraus (130), peti je bio Rus Mihail Maksimoškin (130,5), a šesti Njemac Zeverin Frojnd (124). Branilac trofeja, Gregor Šlirencauer (118,5), osvojio je 12. mjesto.

Poljak Kamil Štoh, koji je danas završio na 17. poziciji (126,5), je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 721 bodom. Šlirencauer je drugi sa 670, a treći Prevc sa 632 boda. (Mina)