Takanaši najbolja u Zaou

SKiSkokovi
J
apanka Sara Takanaši pobjednica je devetog takmičenja u skijaškom skokovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u japanskom Zaou.

Ona je do osme pobjede ove sezone, ukupno 17. u Svjetskom kupu, došla skokom od 98 metara, za koje je dobila 127,5 bodova. Takjanaši, koja je i juče slavila u Zaou, ove sezone pobijedila je na osam od devet održanih takmičenja.

Njemica Karin Fogt bila je druga skokom od 96 metara i zbirom od 117,5 bodova. Švajcarkinja Bigna Vindmiler osvojila je treće mjesto skokom dužine 91 metar, za koji je dobila 109,9 bodova. Norvežanke Maren Lundbi (89,5 m) i Helena Olson Smebi podijelili su četvrto mjesto, dok je šesta bila Finkinja Julija Kikaenen (90,5).

Takanaši je, nakon devet od ukupno 19 takmičenja u Svjetsklom kupu, vodeća u generalnom plasmanu sa 860 bodova. Fogt je druga sa 546, dok treće mjesto zauzima Ruskinja Irina Avakumova sa 435 bodova. (Mina)