PL: Goleada i trijumf Liverpula

LiverpulPobjeda5
U
21. kolu Premijer lige Liverpul je u gostima dozvolio povratak Stouka nakon 2:0, ali je ipak slavio na kraju u goleadi sa 5:3 i vratio se na četvrtu poziciju prvenstva.

Fudbaleri Liverpula su poveli već u petom minutu nakon udarca Alija Sisoka, a lopta je pogodila Rajana Šoukrosa i promijenila putanju. U 32. minutu Liverpul je povisio na 2:0 nakon velike pometnje u odbrani Stouka. Pred kraj poluvremena Piter Krauč je u 39. minutu iskoristio centaršut Marko Arnautovića i glavom smanjio vođstvo protivnika. Bivši fudbaler Liverpula Čarli Adam vratio je Stouk u potpunosti u igri.

Ipak, u 51. minutu Vilson u šesnaestercu ruši Rahima Sterlinga te kapiten Stiven Džerard sa bijele tačke vraća prednost gostima. Vjerovatno i odlučujući gol na "Britanija" stadionu postiže Suarez nakon prodora Sterlinga. U 85. minutu preko Voltersa Stouk je smanjio na 4:3, a potvrdu pobjede dao je Danijel Staridž tri minuta prije kraja susreta.

Hal - Čelsi 0:2 (0:0)