FA Kup: Šest golova Sitija protiv Vest Hema

FAKup
F
udbaleri Mančester sitija na korak su od plasmana u finale Liga kupa nakon što su savladali Vest Hem sa 6:0 u prvoj utakmici polufinala.

Istakao je u ovom velikom trijumfu trostruki strijelac, Alvaro Negredo koji je mrežu rivala zatresao u 12, 27. i 49. minutu, a u međuvremenu je asistirao Jaji Tureu za gol pet minuta pred kraj poluvremena. Na 5:0 povisio je Edin Džeko u 60. minutu, na asistenciju Klišija sa lijeve strane, poslije akcije Nasrija i Davida Silve. Kolarov je u 79. minutu zamijenio junaka Negreda, da bi u 88. asistirao Džeku za konačnih 6:0 u korist Mančester sitija.

Revanš utakmica je na programu 21. januara u Londonu, a pobjednik će igrati protiv boljeg iz dvomeča Sanderlend - Mančester junajted. U prvoj utakmici Junajted je poražen sa 2:1, a revanš će 22. januara igrati na Old Trafordu.