Serija A: Gol Vučinića za ubjedljiv trijumf Juventusa

VucinicJuve
U
derbiju 18. kola Serije A, Juventus je nanio Romi prvi poraz i to ubjedljiv od 3:0, a ''vučica'' je ispraćena kući i sa dva isključenja.

Juventus je u 17. minutu već iz prve prave akcije došao do pogotka. Postigao ga je Vidal na lucidnu asistenciju Teveza. U drugom poluvremenu, Pirlo je u svom stilu izveo slobodan udarac sa boka, nekoliko igrača se našlo u ofsajdu, ali ne i Bonući, koji je sa druge stative ispružio nogu za 2:0.

Sudija nije tolerisano oštro uklizavanje De Rosija, pa je dobio direktan crveni karton u 77. minutu, kao i Leandro, koji je rukom spriječio pogodak. Za najstrožu kaznu bio je zadužen Mirko Vučinić, koji je u 76. minutu zamijenio Teveza, uspješno je izveo, i proslavio pogodak protiv kluba u kom je igrao punih pet godina.