ABA: Trijumf Budućnosti za drugo mjesto

Buducnostvoli
K
ošarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici slovenačku Krku iz Novog Mesta 70:68 (22:18, 14:16, 24:13 i 10:21), u utakmici 14. kola ABA lige.

Podgorički tim, koji je večeras igrao bez povrijeđenih Aleksandra Ćapina i Dželila Akindelea, revanširao se rivalu za poraz u Novom Mestu (60:57) i upisao deveti trijumf u regionalnom takmičenju ove sezone.

Budućnost je vodila tokom cijelog meča, a nakon serije od 8:0 u 28. minutu stekla je prednost od 12 poena (53:41). Razlika je u 29. iznosila 13 (58:45), koliko je bilo i minut kasnije (60:47), dok je početkom posljednjeg dijela meča prednost iznosila i 14 poena (63:49). U samom finišu Krka je uspjela da se vrati u igru i trojkom Jasmina Hukića zaostatak svede na poen (65:64). U neizvjesnoj penal završnici Budućnost se bolje snašla i uspjela da sačuva prednost. Budućnost Voli će u narednom kolu, 5. januara, biti gost Zadra.